Какво е хидроизолация?

Хидроизолацията е процес, който прави обект или конструкция водоустойчив.

Благодарение на този процес, изолираната част от сградата или структура остават незасегнати от водата. Хидроизолационните материали създават бариера и предотвратяват навлизането на вода във вътрешността на сградата.

Такива материали могат да се използват във влажна среда или под определени дълбочини /при хидроизолация на основа/. Понякога се използва за повишаване на хидроизолационните качества на сградите чрез използване върху повърхности като балкони или складове или преди полагане на плочки.

Въпросът какви са хидроизолационните материали трябва да се даде в съответствие с областта на използване.

Хидроизолацията в сгради е образуването на непропусклива бариера върху повърхностите на основи, покриви, стени и други конструктивни елементи, за да се предотврати преминаването на вода от тези повърхности. Повърхностите остават водоустойчиви.

С други думи, хидроизолацията е защитна мярка, която прави повърхността водоустойчива или предотвратява нежелано проникване на течности под въздействието на други външни сили като хидростатично налягане .

Това е процес, който позволява инсталирането на непрекъсната система с прилагане на еластични и издръжливи мембрани.

Това е техника, използвана в строителната  индустрия за намаляване на ефекта от проникването на течности в системите.

Изолацията увеличава:

  • издръжливостта на бетонните повърхности в сградата
  • защитава проникването на вода във дървената конструкция на покрива
  • защитава проникването на вода в основите, когато се хидроизолират
  • има анитикорозионен ефект и защител слой върху метални повърхноси и метални керемиди

Битумът-основен компонент на хидроизолацията

Битумът може да се използва като суровина или като смес в зависимост от областите на приложение. Може да се използва като свързващо вещество в асфалт за пътища, писти, паркинги, пешеходни пътеки и тротоари. Използва се в строителния сектор от основите до покрива, за да хидроизолира.

Битумът може да бъде модифициран, за да се подобри неговата производителност и да се използва като различни форми в строителната индустрия.

Той служи като основен компонент на хидроизолационни материали под формата на уплътнители, лепила, покрития и др.

Какво е рулонна хидроизолация?

Рулонната хидроизолация (воалит) е едно сравнително бюджетно и с отлични хидроизолационни и защитаващи свойства покривно покритие както за скатни, така и за плоски покриви.

При спазване на правилата за полагане и при качествено изпълнение покривът ще остане защитен и устойчив на климатични условия в продължение на 10-12 години.

Битумът е универсален продукт. Той притежава вискоеластично, високоеластично и термопластично поведение. Битумът има вискозно и еластично поведение зависимост от температурата и времето на натоварване. При висока температура или при продължително натоварване битумът се държи като вискозен материал. При ниски температури или в режим на бързо натоварване битумът се държи като еластично твърдо вещество.

Точката на топене на битума не е толкова висока, че да може лесно да се разтопи по време на нанасянето. Битумът има силно адхезивен характер, който държи материалите здраво заедно. Всички тези качества доказват, че битумната хидроизолация е едно от най-удобните решения в сферата на приложение.

Битумните хидроизолационни материали имат широк спектър на приложение. Предлагат се под различна форма, за всякакви приложения, като най-често ползваните са под формата на рулонни хидроизолационни мембрани, течна форма, фугопълнители и др.

Материалите на основата на битум осигуряват супер адхезия, еластичност, дълготрайност и издръжливост, висока устойчивост на абразия, лекота на нанасяне и икономичност.

Една от причините да се запитате какво представляват хидроизолационните материали е, че можете да се възползвате от тези материали при изграждането на своя нов покрив или при ремонта му. В този случай трябва да разгледате внимателно как се прилага хидроизолацията като материал.

Приложенията в строителството са една от областите, в които често се среща хидроизолация. Хидроизолацията се постига чрез използване на мембрани и покрития за поддържане на структура или структура, съдържание и структурна цялост.

Предимства на хидроизолацията

Всяка сграда със времето започва да се руши, ако не се поддържа правилно. Ако вашият покрив не е защитен от вода, могат да възникнат проблеми като поява на  конструктивни дефекти, пукнатини, ронещи се мазилки, падащи тавани и т.н.

Сградите трябва да бъдат качествени хидроизолирани с цел:

  1. Устойчивост при всякакви климатични проемни и механични въздействия
  2. При продължителни валежи и по-влажен климат в района, в който се намира вашата къща/сграда
  3. Предотвратяване на конструктивни разрушения и дефекти
  4. Увеличаване на пазарната стойност и конкурентноспособност на вашият имот

Приложения за хидроизолация на покриви

Покривът е частта от конструкцията на сградата, която е най-уязвима под въздействието на климатични условия-дъжд, сняг, градушка, слънчева светлина, вятър.

Обикновено, покривните хидроизолации са проектирани да издържат максимално дълго на влага и неблагоприятни условия. Но ако вашата къща или сграда се намира в район с високо ниво на валежи е задължително да бъде обмислите по-задълбочено за качеството на хидроизолацията.

С течение на годините, в нашата практика имахме възможността да ползваме и влагаме различни видове и от различни производители хидроизолационни материали. Към този момент разполагаме със система за качествено класифициране на материалите според съответните особености и нужди на обектите, характеризиращи се с : местоположение, климатични особености, температурни амплитуди и разбира се , вид и форма на съответния покрив.

Как се полага полага рулонната хидроизолация на покрив?

При полагането на рулонна хидроизолация трябва да бъдат спазвани следните основни правила, като същите са еднакви и при скатни и при плоски покриви:

  • Полагане на дървена обшивка-дъски калибровани или ОСБ плоскости.Повърхността трябва да бъде равна, в случай на неравност да бъде изравнена.
  • Почистване на основата
  • Монтаж на челни дъски, улуци, водосточни казанчета и надулучна пола
  • Грундиране на основата с грунд , подходящ за избраната хидроизолация
  • Полагане на първи пласт хидроизолация без посипка (газопламъчен метод)
  • Полагане на втори пласт хидроизолация с посипка (газопламъчен метод)
  • Полагане на допълнителни ленти хидроизолация на : било, около комин и върху надулучна пола
  • Монтаж на водосточни тръби

Ако имате нужда от изграждане на нов покрив или ремонт на съществуващ
НИ ПОТЪРСЕТЕ НА ПОСОЧЕНИЯ ТЕЛЕФОН ИЛИ ФОРМА ЗА КОНТАКТ.

Разполагаме със покривни специалисти и квалифициран персонал, дългогодишен опит и практика в изграждането и ремонтирането на различни по форма покриви и с различни покривни покрития.

Регистрирани сме в Професионалния регистър на строителя, работим в съответствие с нормативните изисквания, закона за устройство на територията, опазване на околната среда и безопасност на труда.

Притежаваме сертификати за качество и опазване на околната среда- ISO 9001:2015 и ISO 14001:2015.

Притежаваме застраховка „Професионална отговорност” за всички изпълнявани от нас обекти и спазваме стриктно съответстващите на съответния ремонт или строеж нормативни изисквания и закони.

През последните години ние създадохме усъвършенствани покривни решения, които са красиви, дълготрайни и в съответствие с нормативните изисквания и други местни закони. Въпреки че седалището ни е в гр. София, разполагаме с достатъчен брой квалифицирани работници, служебни транспортни средства, механизация и всичко необходимо, за да извършваме ремонти на покри и в други градове на страната.

ОБАДЕТЕ НИ СЕ И СПОДЕЛЕТЕ ВАШИТЕ ИДЕИ, ЩЕ ВИ ДАДЕМ НАЙ-ПРАВИЛНОТО ЗА ВАС РЕШЕНИЕ, СЪОТВЕТСТВАЩО НА ВАШИТЕ ИЗИСКВАНИЯ И БЮДЖЕТ.

РЕЗЕРВИРАЙТЕ СИ ЧАС ЗА ОГЛЕД ДНЕС!